Find our latest Brexit Updates HERE

Drie redenen waarom zo’n goedkope imitatie-e-bike zijn geld niet waard is

Niet alle aanbieders van e-bikes zijn even eerlijk. Dus laat je niet voor de gek houden.

We kennen ze allemaal wel, van die ongelooflijke online deals, gewoon te mooi om waar te zijn.


Een reis om de wereld voor een prikkie of een wonderbaarlijke pil om af te vallen. Of een spotgoedkope elektrische fiets.


Soms gaat het om een fiets die verdacht veel op de onze lijkt. Af en toe is de gelijkenis zo groot dat het lijkt alsof ze een plaatje hebben gedownload van onze online winkel en met fotobewerkingssoftware alle logo’s van Rad Power Bikes hebben uitgewist. Vreemd, heel vreemd, nietwaar?


Je krijgt er een raar voorgevoel bij en dat voorgevoel klopt. Deze deals zijn inderdaad te mooi om waar te zijn. Er blijken nogal wat schimmige bedrijfjes te zijn die onze bekroonde elektrische fietsen namaken.


Natuurlijk, geïmiteerd worden is het grootste compliment dat je kunt krijgen, maar opgezadeld worden (hoe toepasselijk) met een gammele nepperd kan ervoor zorgen dat je nooit meer een elektrische fiets wil proberen.


Hier zijn drie redenen die verklaren waarom zo’n spotgoedkope fiets niet dat geweldige koopje is dat het lijkt.1. Hij ziet er misschien uit als een e-bike van Rad Power Bikes, maar het is geen e-bike van Rad Power Bikes.


Een parodie-advertentie met een nep-ebike met verouderde afbeeldingen.Soms beweren dealers dat deze imitatie-e-bikes uit dezelfde fabriek komen als onze e-bikes maar dat is absoluut niet waar.


Al onze modellen worden in-house ontworpen door onze eigen technische en ontwerpteams en ze worden geproduceerd onder voorwaarde dat de Rad-specificaties door niemand anders gebruikt mogen worden dan door onszelf. Al onze ontwerpen zijn beschermd en voor veel ervan hebben we patenten ingediend die in behandeling zijn.


We hebben zelf nog nooit kant-en-klare fietsen ingekocht en daar onze eigen logo’s opgeplakt. En wat we ook niet toestaan is dat onze e-bikes door anderen worden verkocht. De enigen die onze fietsen verkopen, dat eh, dat zijn wij zelf.
2. Onze fietsen kunnen niet worden nagemaakt.


Een jonge monteur werkt in een garage aan een rode RadMission.


Maar wat als een willekeurige fabriek een van onze fietsen in handen krijgt en deze tot in de kleinste details probeert te kopiëren? Je zou denken dat als ze hem stapje voor stapje demonteren, ze het origineel toch wel heel dicht kunnen benaderen, ja toch?


We vroegen dit aan ons team van productontwikkelaars maar het blijkt dat dit onmogelijk is.


Als we een nieuw onderdeel aan een van onze fietsen toevoegen, wordt het geproduceerd met uniek en exclusief Rad-gereedschap.


Onze fietsen kun je vergelijken met een uitgebalanceerd systeem waarbij alle onderdelen gefinetued worden door onze technisch ontwerpers in Seattle zodat ze perfect harmoniëren met de andere onderdelen van het systeem. Motoren, snelheidsbegrenzers en accu’s bijvoorbeeld staan allemaal in een dynamische relatie tot elkaar, wat betekent dat je er niet een uit kunt halen en verwisselen voor een ander onderdeel zonder dat het hele systeem daaronder lijdt. Al deze onderdelen worden vervaardigd volgens onze zeer gedetailleerde specificaties.


Dit proces van meten, passen en ontwikkelen gaat door totdat de juiste balans gevonden is tussen snelheid, comfort en wendbaarheid. Nadat de definitieve onderdelen zijn gekozen en uitgebreid en langdurig getest, worden ze exclusief voor ons geproduceerd, wat betekent dat de unieke combinatie waarop ons team is uitgekomen door niemand anders nagemaakt kan worden.


“De bedrijven die deze imitatiefietsen maken hebben niet de jarenlange procesverfijning opgebouwd die wij wel hebben”, aldus Redwood Stephens, directeur van de divisie Productontwikkeling. “Ook al lijkt een bepaalde fiets precies op een fiets van ons, hij zal nooit zo goed en soepel rijden of lang meegaan als een echte fiets van Rad Power Bikes.”
3. Nagemaakte elektrische fietsen zijn slecht voor de hele fietsindustrie.

  

Wij zijn de grootste fabrikant van e-bikes in Noord-Amerika en anderen proberen regelmatig onze fietsen te kopiëren. Als ze daarin te ver gaan, komt onze juridische afdeling in actie om het intellectuele eigendom van Rad Power Bikes te beschermen. Als ze daarin te ver gaan, komt onze juridische afdeling in actie om het intellectuele eigendom van Rad Power Bikes te beschermen.


Bedrijven die onze fietsen namaken zijn niet alleen slecht voor ons maar voor de hele e-bike-industrie. De fietsen die ze maken zijn namelijk niet van dezelfde hoge kwaliteit en de service na aankoop is niet te vergelijken met die van een gerenommeerd merk als het onze.


Andere bedrijven proberen misschien onze ontwerpen te kopiëren, maar waar ze niet aan kunnen tippen zijn onze infrastructuur, onze reputatie, de kwaliteitsinspectie en testprocessen, de aandacht voor onze klanten en de nazorg en verdere ondersteuning aan de gebruikers van onze Rad Power Bikes.


Door nu te kiezen voor een e-bike loop je voorop in de ontwikkeling van het moderne vervoer. Dus waarom zou je genoegen nemen met minder dan een hoogwaardige fiets waar je op kunt vertrouwen?

Subscribe and follow along.